Tanier BIO cukrová trstina Ø 17,5cm/50ks

 2,58 (s DPH)

Skladom

Kategórie:

Popis

Ekologicky rozložiteľný okrúhly tanier z cukrovej trstiny. Celosvetovo rozšírený Eco gastro obal, ktorý je plne kompostovateľný. Je vhodný pre hotely, cateringové spoločnosti, reštaurácie, festivaly, ale aj pre všetky významné príležitosti ako sú záhradné párty, svadby, narodeniny, firemné akcie, večierky a iné. Obaly z cukrovej trstiny do seba vstrebávajú vlhkosť, teda jedlo v škatuľkách zostáva stále čerstvé.

Vlastnosti: pevnosť, stabilita, vhodný od 220 ° C až do – 15 ° C, biologicky rozložiteľné, (kompostovateľné) čisto prírodný materiál. Povrch je upravený proti premasteniu a pretečeniu. Vhodný do mikrovlnnej rúry a mrazničky.

Zloženie: prírodná cukrová trstina.

Cukrová trstina (Saccharum officinarum) je viacročná rastlina podobná bambusu, ktorá dosahuje výšku až 7 metrov. Rastlina sa pestuje hlavne pre výrobu cukru, ktorý pochádza zo šťavy tučných valcovitých stoniek. Tie sa rozdrvia a ich vylisovaním vzniká šťava, z ktorej sa získava surový cukor hnedej farby, rafináciou sa vyrába čistá sacharóza – trstinový cukor. Z odpadného sirupu – melasy sa kvasením a destiláciou vyrába rum. Okrem toho sa zo zvyškov stebiel vyrába papier, lepenka a izolačný materiál. Odpad slúži ako palivo v novodobej histórii aj na výrobu ekologických menu boxov.